Culinair Wandelarrangement Twente vanuit De Lutte
3-daags culinair Wandelarrangement vanuit Hotel Landgoed De Wilmersberg met wandelingen door Lutterzand, Springendal en het Duitse Gildehauser Venn
Foto's: Wilmersberg / Lutterzand: Frans Berkelaar, Flickr
- Nederland
- zondag t/m woensdag, gehele jaar
- Wandelvakantie
- Individuele reis
- 2 nachten
- Halfpension
3-daags culinair Wandelarrangement vanuit Hotel Landgoed De Wilmersberg met wandelingen door Lutterzand, Springendal en het Duitse Gildehauser Venn
Een 3-daags wandelarrangement vanuit Hotel Landgoed De Wilmersberg in De Lutte. Een geweldige uitvalsbasis om het landschap van de Twentse natuurgebieden te ontdekken. Zoals direct vanuit het hotel, het Lutterzand waar de meanderende Dinkel doorheen stroomt. En op een rijafstand van een half uur het Boswachterspad door het Springendal of een wandelroute door het Duitse Gildehauser Venn net over de grens. Landgoed De Wilmersberg, dat na de Eerste Wereldoorlog werd gebouwd door de textielfamilie Blijdenstein, ligt op een van de mooiste locaties van Twente. Hier voelt het als een stukje’ Toscane in Nederland’. Waar je na een heerlijke wandeldag een duik kunt nemen in het zwembad, je laat verwennen in de Wellnessboutique en gaat genieten van het verrassende driegangenmenu.
Prijs | € 319,-
- Prijs per persoon op basis van halfpension in een 2-persoonskamer
- Toeslag eenpersoonskamer € 30
- Boekingskosten € 25,- per boeking
- Calamiteitenfonds € 2,50,- per boeking, SGR Publieksbijdrage € 5,-
- Aankomst zondag t/m woensdag, gedurende het hele jaar (muv feestdagen)
Inclusief
- 2x overnachting in een Royale Kamer met Frans Balkon
- 2x driegangendiner
- 2x uitgebreid landelijk ontbijt
- wandelsuggesties van ECKTIV
Niet inbegrepen
- Overige maaltijden, drankjes
- Uitgaven van persoonlijke aard
- Toeristenbelasting (ter plaatse te voldoen)

Vanaf het Landgoed De Wilmersberg, loop je zo de bossen in en geniet je op de terrassen van het uitzicht
3-daags Culinair Wandelarrangement Twente vanuit De Lutte
Het hotel is rustig gelegen op een landgoed van 14 hectare. Na de Eerste Wereldoorlog bouwde de Twentse textielfamilie Blijdenstein haar buitenverblijf op De Wilmersberg. Het grote landhuis beschikt inmiddels over 59 hotelkamers en diverse buitenterrassen. In de prachtig aangelegde tuinen vind je o.a. de bijzondere Bomenroute, ooit aangelegd door de familie Blijdenstein, die de bomen van heinde en verre liet overkomen. Vanuit het landgoed loop je rechtstreeks de bossen in voor je wandelingen in de directe omgeving, zoals die door het Lutterzand.
Terug van je wandelingen kun je gebruik maken van het vernieuwde zwembad en de Wellnessboutique met whirlpool, Turks stoombad, sauna en infra-roodsauna. Op de kamer liggen badjassen en slippers voor je klaar. Badkleding is verplicht in het zwembad, in de Wellnessboutique is badkleding niet toegestaan.
Reizigers van Tripadvisor verkozen De Wilmersberg tot één van de 10 beste hotels van Nederland. Met de ‘Green Key Goud’ is het tevens één van de meest duurzame hotels van Nederland.
DE KEUKEN VAN HOTEL LANDGOED DE WILMERSBERG | Chef Ronald Bor en zijn team werken het liefst met verse biologische producten uit de streek. Groenten staan centraal, al dan niet aangevuld met een fijn stuk vlees of vis. Vanaf het moment dat Ronald Bor bij De Wilmersberg kwam was het zijn doel om vegetariërs en flexitariërs te verrassen met heerlijke gerechten. Zoals hij zelf zegt: ‘Als ik ergens uit eten ga, dan vind ik het altijd geweldig om te zien dat mijn vegetarische tafelgenoten de liefde terugvinden in de gerechten die ze mogen verwachten’.

Voor Chef Ronald Bor en zijn team staan groenten centraal, al dan niet aangevuld met een fijn stuk vlees of vis.
HET HOTEL EN DE KAMERS | De Royale kamers met Frans balkon zijn ruim ingericht en voorzien van alle luxe voor een ontspannen verblijf. De luxe uitstraling met een geel of gouden randje zorgt ervoor dat je helemaal tot rust kunt komen op de royale kingsize bedden. Luxe fauteuils en extra zitje met tafel om aan te eten of werken.
Alle hotelkamers bieden de volgende faciliteiten: Luxe kingsize bedden, zowel dubbel als twin (2m. breed, 2.10 lang) | Royale badkamer met bad en apart toilet | Comfortabele zithoek met twee fauteuils en extra zitje | Badjassen en badslippers | Nespresso koffieapparaat en waterkoker | Smart-TV met streaming mogelijkheden (waaronder Netflix)

De Royale kamers met Frans balkon zijn ruim ingericht en voorzien van alle luxe voor een ontspannen verblijf.
Wandelingen Culinair Wandelarrangement Twente vanuit De Lutte
Bij dit arrangement kun je wandelingen maken in de directe omgeving van Hotel Landgoed De Wilmersberg, zoals in het Lutterzand of de NRC Winterwandelroute. Maar ook op een klein half uur met de auto kom je in het Springerdal voor het Boswachterspad of net even over de Duitse grens kun je het bijzondere natuurgebied Gildehauser Venn ontdekken. Hieronder vast een voorproefje.
Wandeling door het Lutterzand van 3 tot 7km, lopen vanuit hotel +4km, aanrijroute 4 min.
Leuke tip om op de dag van aankomst te doen. In het Lutterzand zijn 5 verschillende routes uitgezet door middel van gekleurde paaltjes. De lengte varieert van 3 tot 7 Km en leid je langs de mooiste plekjes, zoals de Dinkel, heidevelden, Jeneverbes velden en zandvlaktes. De Dinkel maakt een scherpe bocht. Dit lijkt van bovenaf gezien op een groene staart en wordt hier in Twente ook wel de “Greun’n Stet’ genoemd. Dit plekje is uniek en erg geliefd bij fotografen.
Pauzetip: Paviljoen Lutterzand
Het Boswachterspad door het Springendal ca. 18km, aanrijroute 30 min.
Tijdens de wandeling over het Boswachterspad in het Springendal ontdek je het kleinschalige Twentse landschap. Met kabbelende beekjes, bloeiende heidevelden en zandhagedisjes die voor je voeten wegschieten. Hier in het Springendal vergeet je heel even dat je in Nederland bent. Je wandelt door heidevelden, oude bossen en je ontdekt de karakteristieke stijl van de Twentse huizen en schuren. Als je aankomt bij de Paardenslenkte, het hoogste punt van de omgeving, heb je een weids uitzicht over de heide. Vanaf het vroege voorjaar tot het najaar graast hier een grote schaapskudde.
Pauzetip: Familie Brunninkhuis (letterlijk vertaald ‘huis bij de bronnen’) Hier kun je terecht voor een kopje koffie, versnapering of een ambachtelijke lunch.
Rondwandeling door de Gildehauser Venn ca. 27km of korter, net over de Duitse grens, aanrijroute ± 25 min.
Een rondwandeling net over de grens met Duitsland door een van de indrukwekkendste en belangrijkste vochtige biotopen van Noordwest-Duitsland. Het 650 ha grote gebied heeft een rijke flora en fauna met berkenbossen, veenpoelen en duinen, die je kunt overzien vanaf uitkijktorens. De diverse landschappen bestaan uit vochtige heidegebieden, vennen en restanten van het hoogveen en broekbossen. Natuurliefhebbers treffen hier een groot aantal zeldzame vogelsoorten, zoals de velduil of de wielewaal. Aan de noordelijke lus van de route vind je de Gildehauser Mühlenberg waar vanaf je een prachtig uitzicht hebt over het natuurgebied en waar een historische Nederlandse Torenwindmolen staat uit 1749.
Let op: de wandelroute is in verband met de lengte opgedeeld in een noordelijke en een zuidelijke route en kan dus worden ingekort. De noordelijke route is bewegwijzerd met gele pijlen, de zuidelijke met rode pijlen
Pauzetip: Diverse mogelijkheden rond de Dreilanden See
NRC-Winterwandeling langs de Wilmersberg, ca 13,8km, direct vanuit hotel
In de rubriek Seizoenswandelingen van NRC liep de Winterwandeling van 2018 langs De Wilmersberg. De wandeling van 13,8 kilometer is beschreven vanuit een besneeuwd landschap, maar is uiteraard in ieder seizoen van het jaar mooi om te doen. Tekening: Tjarko van der Pol
Reviews
Hotel kwam perfect overeen met onze verwachtingen. Spijtig wel dat de sauna lang vooraf moest gereserveerd worden waardoor we er maar één keertje van gebruik konden maken en dan nog op een ongelukkig laat uur. De omgeving is schitterend. Vooral het boswachterspad is een absolute aanrader. De organisatie van Ecktiv was snel, accuraat en kwam helemaal aan onze vraag tegemoet. Hartelijk bedankt
H. Claes
Mijn cijfer:
9
Overzicht reis
Prijs | Vanaf €319,- |
Land | Nederland |
Regio | Twente |
Reisperiode | zondag t/m woensdag, gehele jaar |
Soort reis | Wandelvakantie |
Type reis | Individuele reis |
Reisduur | 2 nachten |
Wandelniveau | Niveau 2 |
Verzorging | Halfpension |
Vervoer | Eigen vervoer |
Hond toegestaan? | Nee |